Ze školy rovnou do lesa

aneb jaká byla zima 2019/2020 v lesní družině

Každý čtvrtek ve 13 hod se před horeckou školou tvoří hlouček kluků a holek z 1-5. tříd. Uprostřed hloučku dva dospěláci – Petr se Zuzkou – s batohy na zádech, ověšeni lanem, kotlíkem a nejlépe ještě se psem. Jsme všichni? Dvanáct dětí se se svými průvodci vydává za novým dobrodružstvím. Pozdraví daňky a zahnou kolem hřiště na pozemek Domu přírody, projdou či proběhnou oblíbená místa, zahrají novou hru a přidává se třetí průvodce – pomocník Ondra. A to už Zuzka vyndává potřeby na biologické pokusy, které dnes zajímají hlavně holky – že by další recept na výrobu slizu? Dnes budeme izolovat barvy z listů. Petr vytahuje překvapení dne – tohle je kluci „sleklajna“, máme hned dvě, zahrajeme si na provazochodce. Jenže kluci chtějí raději lovit rybky a holky ještě mají slíbeno cvičení fenky Brii. Všechno se stihne. Na poslední hodinu se děti přesouvají do týpí, kde si naštípou třísky a rozdělají oheň s použitím křesadla. Všichni si to vyzkoušejí, a kdo nezkouší, ten už chystá opékání. Pečené banány s čokoládou? Žampiony? Pečené pomeranče se skořicí! To jsem ještě neviděla. A kdo chce uvařit čaj?

V 16.00 už se šeří, vytahujeme čelovky, pro děti už přicházejí rodiče, některé děti odcházejí samy, všechny více nebo méně špinavé, někdy i trochu mokré, ale spokojené, a že to zase stálo za to. Jen kdyby to bláto tolik neklouzalo…😊

Dle osobního pozorování sepsáno v prosinci 2019 – pro Horecký zpravodaj. Jiřina Popelková

jaro 2019

Ve čtvrteční družině máme ještě pár volných míst, těším se na nové dobrodruhy.  Rádi bychom otevřeli družinu také v pátek a v dalších dnech. Pokud se tedy vašim dětem nehodí čtvrtky, nezoufejte a také posílejte přihlášky, které jsou ke stažení pod záložkou Lesní družina na tomto webu – zde Tam také najdete více informací a kontaktní údaje.

Komentáře jsou zakázány.