Lesní klub Větvík

Lesní klub Větvík je určen především pro děti od 3 do 5 let. V 5 letech přecházejí děti k dalšímu předškolnímu vzdělávání do nedaleké LMŠ Bažinka, ale samozřejmě mohou ve Větvíku zůstat i déle.

Větvíkovskou skupinku tvoří maximálně 8 dětí, které v doprovodu zkušené průvodkyně Báry Kavkové objevují krásy přírody, učí se přírodu chránit, poznávají sami sebe, svou tvořivost a nápaditost. Jako zázemí jim při špatném počasí a pro odpolední odpočinek slouží zrekonstruovaná maringotka poblíž Sluneční hory.

Děti se zatím scházejí na tři dny v týdnu (od pondělí do středy), ale docházku chceme od září 2019 rozšířit na 4denní. Podle hesla „není špatné počasí, jen nevhodné oblečení“ tráví děti většinu času venku. V případě opravdu hodně nepříznivého počasí se děti v maringotce věnují aktivitám inspirovaným filosofií M. Montessori.

Pokud byste se chtěli se svým dítětem přijít podívat, domluvte se, prosím, předem s průvodkyní Bárou Kavkovou, email: bakavka@gmail.com, tel: 735 881 528. Pro bližší informace o volných místech a dalších organizačních záležitostech pište či volejte koordinátorce Větvíku – Libuši Literové,  email: vetvik@centrum.cz, tel: 608 915 969.